сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 46
home Хроника

Човечки труп изваден од Вардар, идентитетот непознат

Човечки труп изваден од Вардар, идентитетот непознат

На 31.12.2020 во 13.30 часот во Полициска станица Гостивар било пријавено дека под мост помеѓу селата Чегране и Тумчевиште, во реката Вардар, бил забележан човечки труп, информира МВР.

Од Противпожарната единица од Гостивар телото било извадено и направен е увид на местото на настанот.

По наредба на Јавен обвинител, телото е пренесено во Медицински центар Гостивар за понатамошна постапка.

Коронавирус