недела, 27. септември 2020. Вести денес: 36
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

home Хроника

Човечки коски пронајдени во Горно Нерези

Човечки коски пронајдени во Горно Нерези

Човечки коски вчера биле пронајдени покрај патот за Горно Нерези, скопско, соопшти МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје и коските по наредба на јавен обвинител се предадени за обдукција.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус