понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 137
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Чистела преса во пекара, па тешко се повредила

Чистела преса во пекара, па тешко се повредила

На 29.07.2019 во 23:15 часот било пријавено дека во Скопје на булеварот „Киро Глигоров“ во пекара А.Р.(36) од Демир Хисар, додека ја чистела пресата за сечење тесто се здобила со повреди на десната рака.

А.Р. била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде од страна на лекар констатирани биле тешки телесни повреди.

Коронавирус