вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Хроника

Четворица повредени во сообраќајка на патот Крупиште-Пробиштип

Четворица повредени во сообраќајка на патот Крупиште-Пробиштип

Четири лица се повредени во сообраќајната несреќа која се случи синоќа на патот Крупиште-Пробиштип. Од нив тројца се здобиле со потешки повреди.

Портпаролот на СВР Штип, Гордана Панајотова информира дека несреќата се случила синоќа во 20:50 часот меѓу автомобил „Голф“ и два мотоцикли. Во несреќата тешко повредени се возачот и сопатникот на мотоциклот марка „Сузуки“, а исто така и на мотоциклот „Јамаха“.

Двајцата тешко повредени од мотоциклот „Сузуки“ на возраст од 28 и 24 години од Штип со возило на Итната медицинска помош поради сериозноста на повредите се директно транспортирани во Клиничкиот центар во Скопје, а додека возачот на мотоциклот „Јамаха“ е задржан на лекување во Штипската клиничка болница. Со полесни повреди се здобил и возачот на возилото „Голф“.

Двата мотоцикла кои учествувале во несреќата се без регистарски таблички. Во текот на денот СВР Штип ќе излезе со повеќе детали за тешката сообраќајна несреќа. 

МИА

Коронавирус