четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 139
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Хроника

Четиринаесетгодишно дете повредено од автомобил во Скопје

Четиринаесетгодишно дете повредено од автомобил во Скопје

Четиринаесетгодишно дете вечера на ул.„Џон Кенеди” во Скопје било повредено при удар од патничко моторно возило „Сеат Ибица” со скопски регистарски ознаки кое го управувал  А.Ѓ.(48).

МВР информира дека по незгодата, со возило на Итна медицинска помош детето било пренесено во Клиниката по хирушки болести „Св. Наум Охридски”, каде од страна на доктор му биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус