сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Четири тинејџерки физички нападнати во Битола

Четири тинејџерки физички нападнати во Битола

На 16.03.2020 во 16:00 часот во СВР Битола, 17-годишна малолетничка од Канада, со привремен престој во Битола, пријавила дека околу 14:40 часот на место викано „Стара касарна“, заедно со нејзината 14-годишна сестра, А.Б.(18) и Х.Р.(19), поради претходно недоразбирање, биле физички нападнати од А.К. и уште едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус