вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 81
home Хроника

Четири лица уапсени на охридскиот аеродром

Четири лица уапсени на охридскиот аеродром

Во текот на вчерашниот ден во 18:00 часот на Граничниот премин Аеродром Св.Апостол Павле-Охрид, за патување се пријавиле четири турски државјани со фалсификувани патни исправи, информираат од МВР.

Од страна на полицијата тие биле лишени од слобода, им биле одземени патните исправи за понатамошна постапка и се преземаат мерки  за целосно рачистување на случајот.

Коронавирус