четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 118
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Четири лица приведени во Сарај

Четири лица приведени во Сарај

На 31.08.2019 во 21:40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„1596“, кај мостот кој води кон парк Сарај, ги привеле С.О.(21), М.Е.(20), И.А.(23) и Ш.С.(23) сите од Скопје, затоа што кај нив била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус