недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 75
home Хроника

Четири лица повредени во сообраќајка на патот Градско – Прилеп

Четири лица повредени во сообраќајка на патот Градско – Прилеп
фото илустрација

Четири лица, од кои едно потешко, се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 19:30 часот на регионалниот пат Градско – Прилеп, на крстосницата за с. Трстеник.

Во несреќата, според објавените информации од полицијата, учествувале „Пежо“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од С.Н.(57) од с.Трстеник и  „Цитроен“ со скопски ознаки, управувано од М.М.(25) од Скопје.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката во возилото „Пежо“, Н.Н.(49) од с.Трстеник и по укажаната лекарска помош во Општа болница – Кавадарци таа била препратена во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.  Со телесни повреди се здобиле возачите на двете возила и сопатникот од возилото „Цитроен“, М.И.(22) од Скопје, информираат од МВР.

По укажаната помош лицата биле пуштени на домашно лекување.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Кавадарци.

Коронавирус