петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 107
home Хроника

Четири лица повредени во сообраќајка кај Хиподром

Четири лица повредени во сообраќајка кај Хиподром

Четири лица од кои две потешко се повредени во сообраќајна несреќа која вчера во 15 часот се случила на автопатот Скопје – Куманово, спроти нас.Хиподром.

Во сообраќајна несреќа учествувале „опел корса“, со скопски регистарски ознаки, управувана од Е.Т.(41) од с.Долно Коњари, скопско и „сеат ибица“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од А.С.(44) од с.Агино село, кумановско.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничка од возилото „сеат ибица“, Б.Т.(47) од с.Агино село, а уште една сопатничка од возилото, А.С.(26) од истото село, и двајцата возачи се здобиле со телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус