четврток, 5. октомври 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Четири лица нападнале момче од Шишево

Четири лица нападнале момче од Шишево

На 27.10.2021 во 16:10 часот во СВР Скопје, Џ.С.(23) од с.Шишево, скопско, пријавил дека на 26.10.2021 околу 20:40 часот во с.Сарај, скопско, поради претходно нетрпение, бил физички нападнат од Г.А. и уште три лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.