петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 104
home Хроника

Чех тешко повреден во Скопје: Паднал по скали во угостителски објект, завршил на Клиника

Чех тешко повреден во Скопје: Паднал по скали во угостителски објект, завршил на Клиника

Во СВР Скопје вчера во 2:07 часот било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен Ј.С. од Чешка кој, според пријавеното, на 30.10.2019 во 23:00 часот во угостителски објект во Скопје паднал по скали.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус