сабота, 8. август 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Цепел дрва, па тешко се повредил со секирата

Цепел дрва, па тешко се повредил со секирата

На 20.05.2020  во 11:53 часот во СВР Тетово било пријавено дека во Ургентен центар Гостивар со тешки телесни повреди бил донесен Б.А.(47) од с.Добридол.

Според пријавеното, тој се повредил  поради невнимание додека со секира цепел дрва кај Т.А.. Увид на местото на настанот извршила екипа на Полициска станица Гостивар и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус