среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 166
home Хроника

Целосно опожарени две возила во Порта Влае

Целосно опожарени две возила во Порта Влае
фото: фактор.мк

Во Порта Влае утринава беа забележани две опожарени возила, пренесува Фактор. Од фотографиите до кој ексклузивно дојде Фактор, станува збор за сериозни оштетувања кај автомобилите, односно тие се целосно уништени.

Засега нема информации кој е сторителот на еден ваков криминален чин во главниот град, ниту пак кој биле неговите мотиви. Фактор пренесува дека во моментов очекува повеќе информации од Министерството за внатрешни работи.

Коронавирус