недела, 4. декември 2022. Вести денес: 40
home Хроника

Целосно изгоре пицерија во Скопје

Целосно изгоре пицерија во Скопје

На 16.04.2018 година околу 04.00 часот во Единицата за информации Скопје, од страна на случаен минувач било пријавено дека во трговскиот центар „Чаирчанка“  на ул. „Цветан Димов“ избувнал пожар во пицерија.

На местото на настанот интервенирале екипи на Бригадата за противпожарна заштита.

Повредени лица нема, а пицеријата целосно изгорела. Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.

Коронавирус