вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 176
home Хроника

Целосно изгоре автомобил во Скопје

Целосно изгоре автомобил во Скопје
илустрација

Вчера во 11:30 часот во Скопје на улицата „Зендел Џемаил“, од засега непознати причини било опожарено патничко возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на 46-годишниот Г.И. од село Булачани, скопско. Од екипа од Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус