четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 50
home Хроника

Цело семејство во Скопје трпело закани по живот од две лица

Цело семејство во Скопје трпело закани по живот од две лица

На 04.05.2021 во 23.40 часот на ул.„Македонско – косовска бригада“, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода С.Х.(34) и С.Н.(32), двајцата од Скопје, поради сомнение дека околу 18:30 часот, заедно со А.Ш. и уште едно лице, во дворот на Ш.М.(46) на ул.„Македонско–косовска бригада“, со огнено оружје упатиле закани кон него и неговото семејство.

По целосно документирање и расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ЕУРО 2020

Македонија