петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 59
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски во Штип

home Хроника

Бугарин уапсен во струмичко со 2.000 кутии цигари

Бугарин уапсен во струмичко со 2.000 кутии цигари

На 24.08.2020 во 20.00 часот во Полициската станица Струмица, поради сомнение за сторено кривично дело „криумчарење“ по член 278 од Кривичниот законик, бил приведен бугарскиот државјанин Г.С.К.(45).

-На магистралниот пат во близина на с.Сушица, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица извршиле преглед на товарно возило „волво“, кое го управувал Г.С.К., при што пронашле и одзеле 2000 кутии цигари, информира МВР.

За настанот бил известен јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус