петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 123
home Хроника

Бројка за Гинисовите рекорди: Скопјанец возел 13 мигранти во „Опел астра“

Бројка за Гинисовите рекорди: Скопјанец возел 13 мигранти во „Опел астра“

Во патничко моторно возило „Опел астра“ со скопски регистарски таблици околу еден часот по полноќ на регионалниот пат Радовиш-Штип полицијата затекнала 13 мигранти од Дака, Бангладеш.

Како што денеска информираат од МВР, мигрантите и возачот А.А (26) од Скопје биле приведени во полициска станица за понатамошна постапка.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус