сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 80
home Хроника

Бркотница на автопатот Гевгелија-Велес: Полицијата приведе едно лице

Бркотница на автопатот Гевгелија-Велес: Полицијата приведе едно лице

На 23.05.2019 година околу 16,40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучување кон Неготино, од страна на униформирани полициски службеници било забележано патничко моторно возило со струмички регистарски ознаки , управувано од Д.В. од Гевгелија, за кое постоеле сознанија дека во него се превезуваат мигранти.

Од возилото биле забележани како излегуваат пет мигранти , по што возачот го стартувал возилото и се исклучил на клучката кај Стоби, по што застанал. Совозачот во возилото Л.Б. (21) од Гевгелија е лишен од слобода, а петмината мигранти од Пакистан се сместени во Прифатен центар за странци во Скопје.Известен е јавен обвинител.

Коронавирус