вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 53
home Хроника

Браќа затвореници направија хаос во Идризово: Едниот прободен со нож

Браќа затвореници направија хаос во Идризово: Едниот прободен со нож

На 22.03.2019 година околу 12:20 часот во СВР-Скопје било пријавено дека во КПУ „Идризово“-Скопје, во затворениот дел од амбулантата, на затвореникот О.А. (34) од Скопје му биле нанесена убодни рани во пределот на стомакот и десната надлактица, од затвореникот Ф.А.(34) инаку негов брат.

О.А. со возило од КПУ бил пренесен во Комплексот клинки „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус