вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хроника

Браќа се степале во авто кампот „Градиште

Браќа се степале во авто кампот „Градиште

Двајца браќа синоќа се степале во авто кампот Градиште, информира охридската полиција.

-На 11.07.2021 година во 01,30 часот, во авто кампот „Градиште“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со тепачка помеѓу М.Ј.(20) и неговиот брат Ф.Ј.(26), двајцата од Битола, велат од СВР Охрид.

Против двајцата, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.