среда, 15. јули 2020. Вести денес: 231
ИЗБОРИ 2020

Излезност до 17 часот: 38,78 проценти во Македонија – Ова е излезноста по изборни единици

home Хроника

Браќа од Скопје излегле во дискотека, се вратија претепани

Браќа од Скопје излегле во дискотека, се вратија претепани

Според информaциите на МВР, денес во 05:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека истиот ден околу 02:30 часот пред дискотека С.П.(28) и неговиот брат А.П.(23) од Скопје биле физички нападнати од неколку лица.

Меѓу напаѓачите, според пријавата биле и лицата А.Ч. и Р.В.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.