недела, 8. декември 2019. Вести денес: 0
home Хроника

Босанка со забрана за престој во Македонија уапсена во Тетово

Босанка со забрана за престој во Македонија уапсена во Тетово

На 24.06.2019 година во 13:25 часот во СВР Тетово била приведена Б.Џ.(29) од Босна и Херцеговина поради активна забрана за престој во Република Македонија.

Таа била задржана во полициска станица за понатамошна постапка.