среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Хроника

БОМБА ВО КАФУЛЕ ВО ПРИЛЕП- се очекува да пристигне антитерористичка единица од Скопје

БОМБА ВО КАФУЛЕ ВО ПРИЛЕП- се очекува да пристигне антитерористичка единица од Скопје

Околу 12  часот пред кафуле во строгиот центарот на Прилеп под столица е поставена или фрлена рачна бомба се уште неексплодирана.

Полицијата во моментот го обезбедува просторот, повикана е противпожарната единица  известена е и се очекува да пристигне антитерористичка единица од Скопје.

Се уште не се знае дали е оставена или фрлена рачната бомба.

Коронавирус