четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 147
home Хроника

Бомба пронајдена во објект на селска црква

Бомба пронајдена во објект на селска црква

На 22.09.2020 во 09.20 часот во Полициска станица Кичево, Д.П.(46) од Кичево пријавил дека при реконструкција на објект во склоп на селската црква во с.Дупјани била пронајдена рачна бомба која потекнува од Втората светска војна, информира од МВР.

Од стручно лице од Дирекцијата за заштита и спасување експлозивната направа е подигната за понатамошна постапка.

Коронавирус