сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 40
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Хроника

Бомба пронајдена покрај брегот на Мавровско езеро

Бомба пронајдена покрај брегот на Мавровско езеро

Гостиварецот С.Ш.(36) вчера пријавил во полиција дека покрај брегот на Мавровското езеро, помеѓу с.Леуново и с.Никифорово, кај место викано „Црн камен“, била пронајдена експлозивна направа.

-Полициски службеници од СВР Тетово излегле на местото на настанот и констатирале дека станува збор за рачна бомба и таа била подигната за понатамошна постапка, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Парламентарни избори 2020