недела, 11. април 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Бомба пронајдена покрај брегот на Мавровско езеро

Бомба пронајдена покрај брегот на Мавровско езеро

Гостиварецот С.Ш.(36) вчера пријавил во полиција дека покрај брегот на Мавровското езеро, помеѓу с.Леуново и с.Никифорово, кај место викано „Црн камен“, била пронајдена експлозивна направа.

-Полициски службеници од СВР Тетово излегле на местото на настанот и констатирале дека станува збор за рачна бомба и таа била подигната за понатамошна постапка, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус