сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 53
home Хроника

Бомба поставена во ЗОО Скопје

Бомба поставена во ЗОО Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера попладнето во кругот на Зоолошката градина во Скопје била пронајдена експлозивна направа..

Во СВР Скопје било пријавено дека додека се вршелo ископ на земја во кругот на Зоолошката градина, била пронајдена експлозивна направа.

Известена била единицата за антитероризам, а од стручно лице од Дирекцијата за заштита и спасување експлозивната направа биле подигната за понатамошна постапка, се наведува во билтенот на МВР.

ЕУРО 2020

Македонија