недела, 19. септември 2021. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Хроника

Болничар нападнат од пациент во „Бардовци“

Болничар нападнат од пациент во „Бардовци“

Во Психијатриската Болница Бардовци Б.Ш. кој бил пациент во болницата физички го нападнал болничарот С.Д.(38) од Скопје.

Инцидентот се случил вчера околу 18:30 часот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус