петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 60
home Хроника

Болничар нападнат од пациент во „Бардовци“

Болничар нападнат од пациент во „Бардовци“

Во Психијатриската Болница Бардовци Б.Ш. кој бил пациент во болницата физички го нападнал болничарот С.Д.(38) од Скопје.

Инцидентот се случил вчера околу 18:30 часот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.