петок, 19. јули 2019. Вести денес: 12
home Хроника

„БМВ“ украдено во Аеродром

„БМВ“ украдено во Аеродром

Патничко возило „БМВ 318“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.П.В. било украдено од улицата „Владимир Комаров“ во скопски Аеродром.

Од полицијата информираат дека кражбата е пријавена од 23 годишниот Д.П., а истата се случила во период од 10.35 часот на 05.09 до 11.00 часот на 06.09.2018 година.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и возилото и за целосно расчистување на случајот.