четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 75
home Хроника

БМВ излета од патот Охрид- Кичево, повредени две лица

БМВ излета од патот Охрид- Кичево, повредени две лица

Вчера околу 11:10 часот било пријавено дека на магистрален пат Охрид- Кичево Е.А.(41) од с.Лабуништа, струшко, управувајќи патничко возило „БМВ“, со струшки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот.

-Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобил совозачот С.Н.(30) од с.Лабуништа, по што биле пренесени во болницата „Св.Еразмо“ за укажување на лекарска помош, велат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид.

Коронавирус