недела, 16. јануари 2022. Вести денес: 108
home Хроника

„БМВ“ излета од пат, две лица тешко повредени

„БМВ“ излета од пат, две лица тешко повредени
фото илустрација

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа која се случила околу 1 часот по полноќ на магистралниот пат Гостивар – Кичево.

Од МВР информираат дека Е.А.(53) од село Јагол-кичевско управувајќи патничко моторно возило „БМВ“ со австриски регистерски ознаки, излетал од коловозот.

-Возачот и неговата сопатничка Ѓ.А.(40) се здобиле со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во гостиварската општа болница, а потоа биле пренесени на скопските клиники, информира полицијата во денешниот билтен.

Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на настанот.

 

Коронавирус