среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 83
home Хроника

„БМВ“ излета кај Смилковско Езеро, повредено едно лице

„БМВ“ излета кај Смилковско Езеро, повредено едно лице

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во полицијата е пријавено дека попладневно сообраќајна несреќа се случила на скопската обиколница кај Смилковско Езеро. Според пријавата возилото излетало, а едно лице е повредено и пренесено во Клиничкиот центар Скопје.

Полицијата врши увид на местото на сообраќајната незгода.

 

Коронавирус