понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 58
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Битолчанка пронајдена мртва, познат нејзиниот идентитет

Битолчанка пронајдена мртва, познат нејзиниот идентитет

На 22.05.2020 околу 18,15 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Леринска“ во Битола во сопствената куќа била пронајдена почината О.Р. (67) од Битола.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

По наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

Коронавирус