сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 64
home Хроника

Битолчанка починала во куќа во Охрид

Битолчанка починала во куќа во Охрид

На 15.04.2021 година во 14.35 часот, во СВР Охрид пријавено е починато женско лице во куќа на улицата „Даме Груев“ во Охрид. Од извршениот увид, во присуство на јавен обвинител, медицински и полициски екипи, констатирано е дека се работи за Љ.Т.(85) од Битола а смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата е дадено на обдукција.

Коронавирус