недела, 31. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Битолчанка излетала со автомобил, пренесена во болница со тешки повреди

Битолчанка излетала со автомобил, пренесена во болница со тешки повреди

Вчера во 14.25 часот било пријавено дека на патот Битола – Ресен, пред Ротинска крстосница, А.З.(29) од Битола која управувала патничко возило „сеат ибица“, со битолски регистарски ознаки, изгубила контрола и излетала од коловозот.

-Во незгодата А.З. се здобила со тешки телесни повреди, по што била пренесена во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа на СВР Битола.

Коронавирус