петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Битолчанка добила закани од својот малолетен внук

Битолчанка добила закани од својот малолетен внук

На 13.01.2021 во 13.00 часот во СВР Битола, С.Г.(35) од Битола пријавила дека во 12.30 часот нејзиниот 17-годишен внук со остар предмет оштетил прозорци од куќата и упатил закани кон неа.

Тој бил спречен во намерата од полициски службеници кои пристигнале на местото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус