петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Битолчанецот кој утрово се обеси во затвор е човекот кој лани си ја уби сопругата

Утрово, во Одделението за притвор во Затворот Битола околу 6 часот вработен во затворот го пронашол обесен И.Д.(54).
Битолчанецот кој утрово се обеси во затвор е човекот кој лани си ја уби сопругата

54- годишниот битолчанец кој на 13-ти март минатата година си ја уби сопругата, рано утрово се обеси во затворот во Битола, дознава Орбис.

Во 2017. година на тогаш 53 годишен И.Д. му беше одредена мерка притвор од страна на Основен суд-Битола во траење од 30 дена поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело убиство.

Утрово, во Одделението за притвор во Затворот Битола околу 6 часот вработен во затворот го пронашол обесен И.Д.(54).

-Смртта е констатирана од страна на лекар од Брза помош. Од страна на јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција. Увидот е во тек. Зошто, речиси една година по убиството на неговата сопруга тој се уште е во одделението за притвор, нема информации, пишува Орбис.