среда, 22. март 2023. Вести денес: 194
home Хроника

Битолчанец се повредил при пад со параглајдер

Битолчанец се повредил при пад со параглајдер
илустрација

Битолчанецот С.М. (47), кој летал со параглајдер, вчера се повредил откако паднал во близина на село Острилци, крушевско.

Полицијата соопшти дека вчера околу 15:50 часот во Полициска станица Крушево од Клинички центар Битола било пријавено дека кај нив бил донесен повреден С.М. (47) од Битола кој по укажаната лекарска помош бил пренесен во болницата „Свети Еразмо“ во Охрид.

Од извршениот разговор со С.М. е констатирано дека со повредите се здобил истиот ден во Крушево каде полетал со параглајдер и паднал во близина на село Острилци, крушевско.

loading...