понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Битолчанец се обидел да украде тегови од лифт, заврши со болница

Битолчанец се обидел да украде тегови од лифт, заврши со болница

С.Р.(26) од Битола вчера бил хоспитализиран со тешки повреди кои ги добил при обид за кражба.

-Според пријавеното, тој се здобил со повреди при обид да изврши кражба на тегови кои го држеле лифтот во напуштен објект на поранешна фабрика на улица „1 Мај“ во Битола, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус