сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Битолчанец сам се ранил со пушка

Битолчанец сам се ранил со пушка

На 26.07.2020 во 16.50 часот во СВР Битола било пријавено дека во Итната медицинска помош Битола била побарана помош на ул.„Браќа Миладинови“, каде бил затекнат Т.Д.(77), со прострелна рана од огнено оружје.

По кажување на неговата сопруга З.Т.(73), се повредил сам со ловна пушка. Т.Д. бил пренесен во Клинички центар Битола за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

Коронавирус