сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 7
home Хроника

Битолчанец пронајден мртов

Битолчанец пронајден мртов

На 17.05.2018 година во 17:05 часот во СВР Битола, од Итна медицинска помош било пријавено дека има починато лице на ул.„Кирил Пејчиновиќ“.

Од извршениот увид било констатирано дека се работи за Џ.С. (37) од Битола.

За настанот бил известен Јавен обвинител. кој наредил обдукција врз телото на починатиот.