среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Битолчанец пронајден мртов во неговиот дом- телото на обдукција

Битолчанец пронајден мртов во неговиот дом- телото на обдукција

Вчера во Секторот за внатрешни работи Битола, 48- годишна жена пријавила дека на улица „Јоаким Крчовски” во неговиот дом бил пронајден починат нејзиниот 45- годишен брат.

Од страна на екипата на Итна помош констатирана била смрт. Увидна екипа од СВР-Битола извршила увид.

По наредба на Јавно обвителство телото на починатиот било дадено за обдукција, соопшти битолската полиција.

Коронавирус