понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 179
home Хроника

Битолчанец повреден при изведување градежи работи

Битолчанец повреден при изведување градежи работи

Во СВР Битола вчера во 12:30 часот било пријавено дека при изведување на градежни работи во објект во изградба на патот Битола-Ниже Поле, С.Л.(51) од Битола се здобил со повреди, констатирани во Клиничката болница во Битола.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

Коронавирус