четврток, 5. август 2021. Вести денес: 164
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Хроника

Битолчанец направил сообраќајка, па го нападнал полицаецот кој правел записник

Битолчанец направил сообраќајка, па го нападнал полицаецот кој правел записник

Вчеравечер околу 20 часот, на влез во Битола, кај место викано „Дулија“, додека полициски службеник преземал мерки поради случена сообраќајна незгода, физички бил нападнат од учесникот во незгодата Б.Р. (40) од Битола.

Б.Р. е приведен во Полициска станица Битола.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус