среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 8
home Хроника

Битолчанец нападнат со остар предмет во Клиничкиот Центар

Битолчанец нападнат со остар предмет во Клиничкиот Центар

На 09.07.2021 во 16,30 часот К.К. (40) од Битола пријавил дека истиот ден околу 09,00 часот во близина на делот за медицина на трудот при Клинички Центар Битола по претходна расправија бил физички нападнат со остар предмет од П.Б.(32) од Битола.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, информираат од МВР.