четврток, 4. март 2021. Вести денес: 11
home Хроника

Битолчанец нападнат и ограбен

Битолчанец нападнат и ограбен

На 19.01.2021 во 01:00 часот во СВР Битола, Ѓ.О.(26) од Битола пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Битола три лица физички го нападнале и му одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус