сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 41
home Хроника

Битолчанец ќе одговара за „загрозување на сигурноста“ – се заканувал на социјална мрежа

Битолчанец ќе одговара за „загрозување на сигурноста“ – се заканувал на социјална мрежа

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.Р.(34) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 03.06.2022 на својот профил на социјална мрежа, пријавениот постирал текст со заканувачка содржина кон одговорните и вработени лица во компанија.

Набргу потоа, со него бил извршен службен разговор, при што го признал делото.

Коронавирус