вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Битолчанец измамил сограѓанин и му зел 65.000 евра

Битолчанец измамил сограѓанин и му зел 65.000 евра

СВР Битола поднесе кривична пријава против Т.Б. (53) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“.

Вчера на улица „Цветан Димов“ во Битола, пријавениот го довел во заблуда Ј.Н. (74) од Битола, кој му дал 4.000.000 денари и 500 американски долари, околу 65 000 евра, по што тој парите ги задржал за себе.

Коронавирус