сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 48
home Хроника

Битолчанец физички ја нападнал поранешната партнерка

Битолчанец физички ја нападнал поранешната партнерка

На 24.06.2022 во 23:00 часот во Полициска станица Битола, битолчанка пријавила дека околу 18:00 часот на патот Битола—с.Бистрица, битолско, била физички нападната од А.К. од Битола, со кого претходно била во љубовна врска.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус